Update 14 (april 2007)

Toegevoegde bestanden:

• Groep Geboorteakten Burgerlijke Stand 1796/1811-1902/05

Stoppeldijk 1796-1905 [aantal akten: 6.185]
Vlissingen, 1808, 1810-1905 [aantal akten: 39.115]

Van enkele reeds eerder beschikbare gemeenten zijn de akten opnieuw toegevoegd.

• Groep Huwelijksakten Burgerlijke Stand 1796/1811-1922/30

Alle bestanden zijn opnieuw toegevoegd.

• Groep Overlijdensakten Burgerlijke Stand 1796/1811-1956

Toegevoegd zijn alle overlijdensakten van 1956. Van enkele reeds eerder beschikbare gemeenten zijn de akten opnieuw toegevoegd.

• Groep Bevolking Zeeuwse Eilanden 1811-1813

De benaming van deze groep is gewijzigd van Bevolking Zeeuwse Eilanden 1811 in: Bevolking Zeeuwse Eilanden 1811-1813. Een groot aantal gemeenten is toegevoegd, de reeds beschikbare gemeenten zijn opnieuw toegevoegd. Van de Noord-Bevelandse gemeenten zijn toegevoegd de Lijsten van mannelijke inwoners van 20-60 jaar t.b.v. de Garde Nationale, 1813 (Archief Prefectuur inv.nr 1127). In deze lijsten worden ook geboortedata (van vóór 1811) en de namen van de ouders vermeld.

In deze groep zijn de volgende gemeenten opgenomen:
Aagtekerke, Arnemuiden, Baarland en Bakendorp, Biggekerke, Bommenede en Bloois, Borssele, Brigdamme, Brouwershaven, Bruinisse, Burgh, Buttinge, Campensnieuwland, Colijnsplaat, Domburg-Binnen, Domburg-Buiten, Dreischor, Driewegen en Coudorpe, Duivendijke, Elkerzee, Ellemeet, Ellewoutsdijk, Eversdijk, Fort Bath, Gapinge, Goes, ’s-Gravenhoek  ’s-Gravenpolder, Grijpskerke en Poppendamme, Haamstede, ’s-Heer Abtskerke, 's-Heer Arendskerke , ’s-Heer Hendrikskinderen, ’s-Heerenhoek, Heinkenszand, Hoedekenskerke, Hoogelande, Kapelle en Biezelinge, Kats, Kattendijke, Kattendijke Lodewijkspolder, Kattendijke Oost-Beveland, Kerkwerve, Rengerskerke en Nieuwerkerke, Kleverskerke, Kloetinge, Kortgene, Krabbendijke, Kruiningen, Maire, Meliskerke en Mariekerke, Middelburg (1812), Nieuwerkerk, Capelle en Botland, Nieuwland (Walcheren), Nieuwlande (Zuid-Beveland), Nieuw-Strijen, Nisse, Noordgouwe, Noordwelle, Oost-Souburg, Oosterland, Oostkapelle, Oudelande, Oud-Vossemeer, Ouwerkerk, Ovezande, Poortvliet, Renesse, Rilland en Bath, Ritthem, Scherpenisse, Schore en Vlake , Serooskerke (Schouwen), Serooskerke (Walcheren), Sinoutskerke en Baarsdorp, Sint Annaland, Sint Joosland, Sint Laurens, Sint Maartensdijk, Sint Philipsland, Sirjansland, Stavenisse, Tholen, Valkenisse (Zuid-Beveland), Veere, Vrouwenpolder, Waarde, Wemeldinge, Westenschouwen, West-Souburg, Westkapelle-Binnen, Westkapelle-Buiten, Westkerke, Wissekerke (Zuid-Beveland), Wissenkerke en Geersdijk (Noord-Beveland), Wolphaartsdijk, Yerseke, Zierikzee, Zonnemaire, Zoutelande, Zwake.

Groep Doop-, Trouw- en Begraafregisters 1574-1810

Toegevoegd zijn:

- Aagtekerke, Lijst van aangegeven lijken 1806-1810 (studiezaal: DTBL Aagtekerke 1B)
- Arnemuiden, Nederduits-gereformeerd begraafregister 1759-1810 (studiezaal: DTBL Arnemuiden 10)
- Arnemuiden, Lijst van aangegeven lijken 1806-1810 (studiezaal: DTBL Arnemuiden 11B)
- Biggekerke, Nederduits-gereformeerd begraafregister 1611-1717 (studiezaal: DTBL Biggekerke 4)
- Gapinge, Nederduits-gereformeerd overlijdensregister 1791-1811 (studiezaal: DTBL Gapinge 3)
- Grijpskerke, Nederduits-gereformeerd overlijdensregister 1607-1634 (studiezaal: DTBL Grijpskerke 5A)
- Grijpskerke, Nederduits-gereformeerd begraafregister 1718-1810 (studiezaal: DTBL Grijpskerke 3C)
- Hontenisse, Rooms-Katholiek trouwregister 1747 februari 9 – 1791 augustus 28 (betreft Lamswaarde, Graauw, Kruispolders, Namen, Pauluspolder, Cambronpolder, Haegenpolder, Langendam, Dullaert, Rooversberg en Stoppeldijk, Hulsterambacht, Hulsternieuwland) (studiezaal: DTBL Hontenisse 9C)
- Hontenisse, Rooms-Katholiek trouwregister 1791 september 11 – 1796 mei 30 (betreft Lamswaarde en Pauluspolder) (studiezaal: DTBL Hontenisse 9D)
- Veere, Archief Rekenkamer van Zeeland D (begraaflijsten ontvangers collaterale successie)
- Koudekerke, Nederduits-gereformeerd begraafregister 1704-1808 (studiezaal: DTBL Koudekerke 4C)
- Meliskerke, Nederduits-gereformeerd lijst van overledenen 1797-1809 (studiezaal: DTBL Meliskerke 1B)
- Meliskerke, Nederduits-gereformeerd overlijdensregister 1627-1633 (studiezaal: DTBL Meliskerke 1D)
- Oost- en West-Souburg, Nederduits-gereformeerd begraafregister 1729-1767 (studiezaal: DTBL Oost- en West-Souburg 2B
- Oost- en West-Souburg, Nederduits-gereformeerd overlijdensregister 1624-1631 (studiezaal: DTBL Oost- en West-Souburg 4C)
- Oost- en West-Souburg, Nederduits-gereformeerd begraafregister 1751-1810 (studiezaal: DTBL Oost- en West-Souburg 4D)
- Oostkapelle, Nederduits-gereformeerd begraafregister 1751-1784 (studiezaal: DTBL Oostkapelle 4B)
- Serooskerke, Nederduits-gereformeerd begraafregister 1759-1810 (studiezaal: DTBL Serooskerke 2B)
- Sint Laurens, Nederduits-gereformeerd begraafregister 1693-1810 (studiezaal: DTBL Sint Laurens 5B)
- Veere, Begraaflijsten ontvangers collaterale successie 1622-1805 (Archief Rekenkamer van Zeeland D) (studiezaal: Verzameling Genealogische Afschriften 456)
- Vlissingen, Rooms-Katholiek begraafregister 1795-1811 (studiezaal DTBL Vlissingen 13E)
- Rekeningen Lijkdienaarsgilde 1787-1810  (origineel in Gemeentearchief Vlissingen) (studiezaal: Verzameling Genealogische Afschriften 554-556)
- Vlissingen, Begraaflijsten ontvangers collaterale successie 1672-1797 (Archief Rekenkamer van Zeeland D) (studiezaal: Verzameling Genealogische Afschriften 457-462)
- Westkapelle, Nederduits-gereformeerd begraaflijsten 1728-1755 (studiezaal: DTBL Westkapelle 1B)
- Westkapelle, Overlijdensregister 1806-1810 (studiezaal: DTBL Westkapelle 1A)
- Zoutelande, Register van aangegeven lijken 1806-1810 (studiezaal: DTBL Zoutelande 1B)

Groep Genealogieën en kwartierstaten

In deze groep zijn uit de Collectie Zeeuwse Genealogieën de aanwinsten van de afgelopen maanden toegevoegd: de nummers 1213 t/m 1228. Het betreffen de volgende familienamen: Tevel, Van Grijpskercke, Verhage, Pieterse, Jobse, Magnus, Van Damme, Van Donge, Kister, Lokker, Van der Maas, Pannekoek, Rotte, De Swarte, Verloo en Wagemaker.

Groep Genealogische bronnen Middelburg 1574-1810

Toegevoegd zijn de Begraaflijsten opgemaakt door de ontvangers van de collaterale successie, 1651-1805. Deze lijsten zijn opgenomen als bijlagen bij de rekeningen van deze ontvangers en zijn een belangrijk alternatief voor de in 1940 verloren gegane begraafregisters van de toenmalige Middelburgse kerkgenootschappen. De lijsten bevatten niet alle in de stad begraven personen. Vaak is per overledene ook het adres en de begraafplaats vermeld. In totale bestand bevat het 78.209 namen. Kopieën van deze lijsten zijn beschikbaar in de studiezaal in de Verzameling Genealogische Afschriften 435 t/m 449.

Groep Kadaster 1832

In deze groep zijn opgenomen de persoonsnamen die voorkomen in de zogenaamde Oorspronkelijk Aanwijzende Tafels 1832. In deze registers zijn alle eigenaren van onroerend goed (zowel gebouwd als ongebouwd) geregistreerd. De registers vormen de start van de kadastrale administratie per 1 oktober 1832.

Opnieuw én nieuw toegevoegd zijn de navolgende (voormalige) gemeenten:

Arnemuiden, Axel, Baarland, Bath, Borssele, Breskens, Bommenede, Brouwershaven, Bruinisse, Burgh, Colijnsplaat, Dreischor, Driewegen, Duivendijke, Elkerzee, Ellemeet, Ellewoutsdijk, Gapinge, Goes, 's-Gravenpolder, Haamstede, ’s-Heer Abtskerke, 's-Heer Arendskerke, ’s-Heer Hendrikskinderen, ’s-Heerenhoek, Heille, Heinkenszand, Hoedekenskerke, Hoek, Hoofdplaat, Hulst, Kapelle, Kats, Kattendijke, Kerkwerve, Kleverskerke, Kloetinge, Kortgene, Krabbendijke, Kruiningen, Nieuwerkerk, Nieuwvliet, Nisse, Noordgouwe, Noordwelle, Oosterland, Oost-Souburg, Oudelande, Oud-Vossemeer, Ouwerkerk, Overslag, Ovezande, Philippine, Poortvliet, Renesse, Retranchement, Rilland, Ritthem, Sas van Gent, Scherpenisse, Schore en Vlake, Serooskerke (Schouwen), Serooskerke (Walcheren), Sint Anna ter Muiden, Sint Annaland, Sint Jansteen, Sint Maartensdijk, Sint Philipsland, Sluis, Stavenisse, Tholen, Veere, Vlissingen, Vrouwenpolder, Waarde, Waterlandkerkje, Wemeldinge, Westdorpe, West-Souburg, Wissenkerke, Wolphaartsdijk, Yerseke, IJzendijke, Zierikzee, Zonnemaire.

Nieuwe groep: Begraven Walcheren 1607-1811

Opgenomen zijn de overlijdens- en begraafregisters van Nederduits-gereformeerde gemeenten (Nederlands Hervormde gemeenten) te Aagtekerke, Arnemuiden, Biggekerke, Gapinge, Grijpskerke, Koudekerke, Meliskerke, Oost- en West-Souburg, Oostkapelle, Serooskerke, Sint Laurens, Westkapelle en Zoutelande. Van Middelburg, Veere en Vlissingen zijn opgenomen de begraaflijsten van de collaterale successie. Van Vlissingen zijn ook opgenomen het Rooms-Katholiek begraafregister 1795-1811 en de Rekeningen van het Lijkdienaarsgilde 1787-1810. Voor het overzicht zie Groep Doop-, Trouw- en Begraafregisters én de Groep Genealogische bronnen Middelburg 1574-1810 (Begraaflijsten collaterale successie).

Nieuwe groep: Faillissementsdossiers Zeeuwse Rechtbanken 1815-1931

Personen van wie het faillissement in de periode 1815-1931 is behandeld door een van de Zeeuwse rechtbanken. De faillissementsdossiers bevatten veel informatie over de financiële positie van personen en hun bedrijfsvoering.